| Zazy a întrebat:

De curând, o rudă de a mea a achiziționat telefonul : Samsung Galaxy S3. Ei bine, i-a alunecat din mână, și a căzut pe ciment. S-a spart ecranul, dar am auzit că poți să l duci la reparat, să i schimbe display.ul. Am auzit că (,) costă în jur de 400 lei, și mi se pare destul de scump, având în vedere că atunci când am schimbat eu display.ul m-a costat până într-un milion. Ce sfaturi îmi dați? Să cumpere un alt telefon cu maxim 600 lei, sau să-i schimbe display.ul? Nu știe ce să facă. Precozez că telefonul a costat în jur de 800-900 lei. Sper să o ajutați!

8 răspunsuri:
| funnnyman32 a răspuns:

Buna! Desigur daca l-a cumparat are si garantie. Da se duce cu telefonul de unde l-a luat si ii pune display nou. Poate sa-si schimbe display-ul dar sa isi puna unul normal nu original. Adica iese mai ieftin si este bun.
Altadata sa aiba grija si prietena ta de telefon. Sa-l poarte intr-o husa in cel mai rau caz deoarece, se evita spargerea ecranului daca este protejat de o husa sau ceva din piele. Ai grija si spune-i sa-si puna display mai ieftin nu cel mai scump dar daca face si figuri telefonul mai bine sa isi cumpere altul.
Sa fie mai atenta de acum in colo cu astfel de telefoane, ca sunt fragile si se sparg repede. Daca l-a cumparat din magazin, sa-i zici sa se duca acolo cu garantia si ii face display-ul. Este mereu cineva acolo care repara telefoane! Bafta si sper ca am ajutat-o!
daca mai ai nelamuriri lasa un mesaj. succes!

| Zazy explică (pentru funnnyman32):

Telefonul e nou nout, nu face figuri. Și e păcat de el. L-a achiziționat acum 1 săpt.

| funnnyman32 a răspuns (pentru Zazy):

Nasoala treaba. sa mai lase la pret daca se poate. Daca nu, sa ia un telefon sa poata vorbii nu ii trebuie neaparat smartphone! Si sa-si cumpere un Nokia daca nu vrea sa dea banii pe un display. Nokia sunt bune tin si bateria daca ai grija de ele. Nokia c3 ar fi cea mai buna alegere tine bateria mult dar depinde si cum ai grija de el. succes si mai revin-o sunt curios ce vrea sa faca pana la urma.\

| Zazy explică (pentru funnnyman32):

Te voi anunta. Faza e ca are un prieten in strainatate, si vorbesc aproape mereu pe Skype. Iar telefoanele "cărămidă", așa cum le spunem noi, nu fac apoape nimic, decât pot trimite mesaje și pot suna. Este aiurea. Nu știu ce va face. E se gândește că și-ar putea cumpăra un tel nou până în 600 de lei, dar totuși mi se pare foarte scump. Adică, nu merită. Eu în locul eu aș da 400 de lei, sau poate mai putin, depinde unde găsesc oferta, și gata. că s3 este un telefon foarte foarte bun și nu cred că l lasă ea așa ușor. Chiar nu merită să-l arunce, într-un fel, costă o avere totuși, față de altele.

| funnnyman32 a răspuns (pentru Zazy):

Desigur este telefon bun am avut si eu doar ca mini big grin. dar m-a tinut doi ani cam asa telefonul. acum nu merge ca ii trebuie baterie mi se pare. Intr-adevar este telefon calumea dar trebuie si avut grija de el si tinut in ceva de protectie.
Da si asta este o idee dar daca nu se lasa batuta, si-i place s3-ul eu zic sa-l faca. Depinde si ce preferinte are daca vrea altul nou ma-ntelegi ce vreau sa spun. Daca se gandeste sa-si ia altul nou ii recomand Samsung galaxy mini 2 este un telefon bun si ca aspect dar si ca asteptari este minunat am avut unul.
Da, fata de altele care sunt da costa ceva. Dar telefoanele astea scumpe nu dureaza mult, acum tine numai de persoana care il detine la momentul de fata. Aha inteleg situatia, mersii ca ma anunti big grin

| 15nina1999 a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa mergi in prin oras sa vorbesti, cauta in mai multe locuri si e posibil sa gasesti si preturi sub 400

| Zazy explică (pentru 15nina1999):

Faza e că.în orașul meu aproape totul e scump.

| 15nina1999 a răspuns:

De unde esti?