| Patrecea a întrebat:

.deci am o intrebare..ieri m-am dus la Vodafone si i-am spun unui tip : buna, vreau sa imi reincarc cartela! El m-a intrebat: de cati euro? Si eu am zis ca de 6 ...azi am vrut sa o sun pe mama si imi zice ca creditul tau este insuficient...care-i faza ca nu inteleg

4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Salut, ai încărcat cu 6 euro, dar Vodafone ti au luat din bani deoarece tu ti ai consumat creditul in avans pe care ei ti l au dat, acolo i ti spune clar cand suni la steluță sa i ei credit in avans, ti se va retrage din bani la următoarea încărcare, si acum ti a luat vodafonuldin credit, si a recuperat datoria, si tu m ai ai foarte putin credit, daca incarcai 10, 15 euro plăteai datoria si i ti m ai rămîneau 6, 7 euro cu care puteai sa suni, asa ca daca vrei sa suni reincarci din nou cartela.

Bula
| Bula a răspuns:

Daca incarci cu euro, atunci trebuie imediat sa activezi si optiunea dorita, altfel iti consuma cca 0.5 euro /minut.
Daca incarci direct cu optiune, atunci o poti folosi imediat.

| Bondarel99 a răspuns:

Pai cum ti-a incarcat cartela? Nu ti-a dat un cod pe care sa il introduci in telefon?

| Francesca1102 a răspuns:

Buna. Nu ai procedat cum trebuie cand ai reincarcat probabil, nu ai urmat toti pasii pana la capat, sau nu ai activat o extraoptiune atunci cand ai reincarcat. Suna la nr lor pentru relatii cu clientii si te vor indruma.