| Ezic a întrebat:

Buna deci am un Samsung glaxy A6+ 2018 si de zi dimineata procesorul se incalzeste foarte repede am in jur de 44-50 grade. Asa e normal rog sa raspunda cineva care are telefon la fel si are antutu

Răspuns Câştigător
| ziftode a răspuns:

"se incalzeste foarte repede", dar numai pana la 44-50 (care nu e mare lucru) dupa care vorbesti de antutu, care e un program de benchmark, adica incearca sa ajunga la topul performantelor telefonului, moment in care evident ca se incinge

ce altceva te mai sperie azi? vin zombiez, pisica vecinului se cotoieste pe acoperisul de langa fereastra ta, ce?

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Daca stai pe el toata ziua e normal sa se incalzeasca.

Bula
| Bula a răspuns:

Pune compresa cu gheata, daca te arde.

| margaritmarius3 a răspuns:

Antutu n-are nicio legatura, probabil telefonul se incalzeste repede pentru ca ai multe aplicatii deschise sau e la incarcat, iar ce se incalzeste este bateria, nu prea as crede ca e procesorul. Oricum, curata memoria ram din meniul cu tab-uri. Acel meniu trebuie sa fie in permanenta gol (sau cu aplicatiile pe care le folosesti in momentul utilizarii)