| adeliz a întrebat:

Deci mi-am incarcat cartela cu 5 euro (trebuia sa-mi expire optiunea in urmatoarele zile si mi-am reincarcat contul) insa in urmatoarea zi am "prins" wi-fi si am intrat pe net ( dar cand s-a intrerupt conexiunea nu am mai navigat nici eu pe internet) si cand sa-mi fac optiune... NIMIC credit... si nu stiu acum, nu mi se pare normal ca din moment ce am "prins" wi-fi sa imi "manance" TOT creditul.

Astept pareri
Multumesc!

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Ideea este următoarea : când vrei să navighezi pe net prin wi-fi TREBUIE să DEZACTIVEZI conexiunea de date!
Altfel, în momentul în care pierzi semnalul pe wi-fi rămâi AUTOMAT conectată pe date GPRS şi consumi creditul!

Asta ai păţit şi tu.

Toate cele bune.

6 răspunsuri:
| Tirex13 a răspuns:

Pai in primul rand, cand te conectezi prin wi-fi nu iti ia nimic daca intrai pe net fara sa activezi conexiunea wi-fi iti ia credit...

| NevastuicAaA a răspuns:

Adevarat...aveti mare grija ca wi-fiul asta.Ai noroc ca nu erai pe abonament.Cunosc pe cineva care a primit factura de vreo 20 milioane ca se conecta la wi-fiul primariei care este gratuit! Deci...se poate.

| adeliz explică (pentru Tirex13):

Ok...dar era activata conexiunea wi-fi (si eram conectata la un server )...in fine

| adeliz explică (pentru NevastuicAaA):

Ce veste trista... oricum ideea e ca maine trebuie sa merg sa-mi reincarc contul. Multumesc!

| adeliz explică (pentru bursuc001):

OK mersi!

bursuc001
| bursuc001 a răspuns (pentru adeliz):

Cu plăcere!

Mersi şi eu pentru fundiţă.

O seară frumoasă.