| catalin2500 a întrebat:

Buna dimineata, astazi mi-am reincarcat cartela prepay cu 5 euro si din greseala am apelat un numar de teleofn si mi-au fost retrasi 0.05 euro credit de pe cartela Orange, am activat dupa o optiune de 4 euro pe care am anulat-o, fara sa folosesc resursele acesteia. Acum am ramas cu doar 0.39 E credit.
As putea sa primesc cei 5 euro credit inapoi?

9 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

De ce sa primesti inapoi, ceea ce deja ai cumparat?

Este absolut normal sa ti se retraga 4 euro, odata ce tu singur ai cumparat si activat o anumita optiune pe telefon.

Uite asa inveti sa nu mai cumperi nimic cu telefonul ca platesti tot!

| catalin2500 explică (pentru Violleta2022):

O cunostinta de a mea a patit ceva similar, el consumase deja 3, 5 euro credit din cei 5-6 pe care i-a bagat pe cartela, vorbise aici cu un operator Orange, dupa care i-a explicat intreg procesul si cartela i-a fost reincarcata cu aceeasi suma sau cu cati mai trebuiau pana la suma initiala.
De asta intreb...pe site ul lor n am gasit nimic care sa duca in directia asta, dar apreciez timpul tau acordat pentru a raspune!

| Violleta2022 a răspuns (pentru catalin2500):

De ce nu-l intrebi pe cunostinta aceia care ti-a spus ca el a primit credit inapoi, pe ce site sau unde a sunat el, sa faci si tu la fel?

Eu nu am auzit pana azi sa primeasca cineva credit inapoi, dupa ce i-a cheltuit singur, cumparand alte aplicatii.

| catalin2500 explică (pentru Violleta2022):

Exact pe TPU a fost ajutat de un operator Orange, din acest motiv intreb aici.
Nu cred ca am mentionat mai sus,, aplicatii,, doar optiuni.

| Violleta2022 a răspuns (pentru catalin2500):

Imi pare rau, dar pe TPU nu avem operatori Orange!

In ce priveste mentiunea ca ai accesat o optiune, inseamna ca ai acceptat sa cumperi un modul dintr-o aplicatie, care se poate numii si "optiune".

| Violleta2022 a răspuns:

Ma rog, astepta pana dimineata, cand se trezesc romanii, poate te poate ajuta cineva.

PS Eu sunt "tura de noapte" pe TPU, fiindca sunt din emisfera sudica, unde-i zi deja, de aceea sunt online acum happy

| catalin2500 explică (pentru Violleta2022):

Iti multumesc oricum pentru timpul acordat!
Numai bine!

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu

| Fatamuntilor a răspuns:

Mergi la operator!