| Gheorghe_Ionela-Magda_1996 a întrebat:

Doresc sa achizitionez un telefon Samsung din gama A, insa nu stiu ce sa aleg. Samsung galaxy A3 varianta 2016 sau Samsung galaxy A5 varianta 2015. Deoarece amandoua au aproape acelasi pret nu ma pot decide. Am auzit ca varianta 2016 este din metal si sticla si se poate sparge mult mai usor. Totusi difera si imbunatatirile pe care le aduc. As dori o comparatie intre cele 2, Samsung galaxy A3 varianta 2016 sau A5 varaianta 2015?

5 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Hristos a înviat!

Dintre acestea, eu aş alege Samsung Galaxy A3 (2016) deoarece este mai performant d.p.d.v. tehnic.

Vezi comparaţia & MOTIVELE şi specificaţiile tehnice la linkul :
http://www.smartprix.com/......ww8xj8.php

Toate cele bune!

Îţi doresc un Paște Fericit!
http://i.imgur.com/t0pIB.jpg

| OnuOnulică a răspuns:

Alege cu încredere A5.

| Pool77 a răspuns:

Am aruncat un ochi la specificatii, pe wwwm.gsmarena.com
http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=7791&idPhone2=6761

Eu as merge pe A3 din 2016, am sa si justific de ce. Fiind mai nou, posibil sa primeasca upgrade la MM, android 6.0.1.
Are camera mai buna, da poate ca ambii au 13mpx, insa A3 are lentila de f/1.9 si A5 de 2.0, la fel si la camera secunda. Cu cat e mai mic, cu atat mai bine caci prinde mai multe detalii, si lumina.
Unica problema e ramul, 1.5 GB care din pacate nu prea mai ajunge.
In rest se cam aseamana.
Multa bafta, sa-l folosesti sanatos, apropo A5 e un telefon bun, si el la randul lui eu ti-am enumerat plusurile la A3, are si minusuri dar mult mai putine.

| Gheorghe_Ionela-Magda_1996 explică (pentru Pool77):

Multumesc mult pentru raspuns happy

Răspuns utilizator avertizat