| Raluka_Uka_1995 a întrebat:

Buna,este prima oara cand pun o intrebare aici si nu prea stiu cum merge toata treaba asta.Dar, aseara mi s-a descarcat telefonul si l'am pus la incarcat acuma dimineata, iar LEDU' care atunci cand il incarcat este mereu rosu, acuma palpaie si s-a aprins odata si cand sa scriu codul PIN s-a inchis din nou si imi arata 1% si nu se mai incarca..Ma puteti ajuta va rog frumos...

2 răspunsuri:
| Cata240 a răspuns:

Cred ca e de la baterie. De cat timp il ai?

| IonutRM a răspuns:

Daca telefonul ruleaza android, incearca sa il pornesti din boot recovery(volum up/down +power apasate simultan). Daca nu, bateria nu se mai incarca, ceea ce inseamna ca s-a ars ceva la baterie/telefon unde se incarca.