| slazzer a întrebat:

ieri am achizition un telefon pe abonament de la Orange, un Sony Xperia Z1 Compact, am si eu cateva nelamuriri. Cum as putea sterge logo-ul de pornire Orange, cand pornect telefonul imi apara Sony. Xperia, iar dupa aia o animatie cu Orange. si a doua nelamurile cum intru in meniul Recovery Mode al androidului, de obicei la alte telefoane tinand Volume Down si Power Button deodata... Astept raspunsuri, mersi!

Răspuns Câştigător
| sltlp a răspuns:

1. In ciuda la ce spune Orange poti sa stergi acel logo, dar sunt sanse sa ramai fara garantie.
2. Se sterge si animatia Orange.
3. Nu exista nici un telefon Sony cu Recovery. Da, la Samsung, Htc ai, dar Sony nu a inclus asta intentionat(incetineste procesul de furam telefonul si il resetam in drum spre casa). Daca vrei o resetare, o faci din pc, cu SEUS sau SUS.

3 răspunsuri:
| OrangeHelper a răspuns:

Salut,

Log-ul de pornire nu poate fi modificat deoarece telefonul utilizeaza o versiune de software personalizata Orange.

Cu prietenie,
Orange Helper.

| GabrielaIoana a răspuns:

Cumintzel are dreptate, nu poti sterge logo-ul. Iar despre meniul Recovery Mode gasesti informatii pe http://www.android.gs/enter-recovery-mode-xperia-z1/

| Cumintzel a răspuns:

Logo-ul Orange nu cred ca se poate sterge deoarece este cumparat de la Orange si iau instalat ei o setare care nu cred ca poate fi stearsa, asa sunt toate telefoanele care le cumperi de la Orange, vodafone..etc.