| Sucki a întrebat:

Buna, ieri mi-am cumpărat un iPhone 6s la mâna a doua, am observat ca are mică denivelare, umflatura dacă pot spune pe capacul din spate și pe o parte are puțin displayul ieșit in afara pe la mijloc, ce ar putea fi? Bateria sau? M-am uitat in setări și bateria are capacitatea de 82%

10 răspunsuri:
| Bogdan70001 a răspuns:

Asa iti trebuie daca mai cumperi iphone 6S SH in 2018. Zi drept ca l-ai luat doar ca sa te dai mare ca ai iPhone nu ca ti-ar place tie in mod deosebit.
N-ai decat sa-l duci intr-un service, este probabil sa fie bateria

| Sucki explică (pentru Bogdan70001):

Am iPhone de când ma știu, sunt cele mai bune telefoane, nu ți da cu părerea așa fără rost dacă nu știi!

| Bogdan70001 a răspuns (pentru Sucki):

Ce sunt bune ma ca sunt niste parghii.Vai de ama lor! INafara de iPhone-urile X care sunt overpriced toate sunt acum niste fail-uri
Dar daca vorbesti fara sa te informezi
Apple a scazut CU MULT performantele iPhone-urilor 5, 6, 7 si 8 parca pentru ca bateria se ducea extrem de repede si chiar si dupa update bateria era aproape la fel de proasta si Apple din cauza asta au si fost dati in judecata.A scazut intentionat performantele telefoanelor fara voia utilizatorilor si bateria se duce aproape la fel de repede
Lasand asta ce *** vrei sa mai faci cu un amarat de iPhone 6S in 2018, este extrem de slab, orice telefon se pisa pe el si are componente foarte vechi.
Daca tie iti convine ca brand-ul de la care ai telefonul SA-TI SCADA INTENTIONAT PERFORMANTELE fara voia ta treaba ta

| Sucki explică (pentru Bogdan70001):

Dragul meu, nu toată lumea își permite iPhone x?

| Bogdan70001 a răspuns (pentru Sucki):

Sunt de acord, daca nu ai bani de iPhone X care este ok din punct de vedere al constructiei, dar overpriced NU-TI MAI CUMPARA IPHONE IN PLM.
La 1.000 de lei caat ar fi un iPhone 6S SH iti iei un Xiaomi Mi A2 care este foarte bun, cu componente recente, Android curat (deci ti-ar fi mai usor daca ai face trecerea) si tot ce trebuie

| Sucki explică (pentru Bogdan70001):

1000 lei? Am dat 500 de lei pe el, impecabil in afara de problema pe care am menționat-o mai sus, xiaomi? Nu mulțumesc, am iPhone de când ma știu, fiecare cu ce ii place, am avut un 5s, 4 ani m-a ținut și încă merge

| Bogdan70001 a răspuns (pentru Sucki):

IN primul rand bravo.Din ce am vazut eu iPhone-urile 6S neverlock si toate cele sunt ~1.000 lei
Si este treaba ta daca nu vrei XIaomi a fost doar un sfat.La care dupa mine ar trebui sa te mai gandesti

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca bateria are capacitatea de 82% e totul ok happy
vezi ca gasesti un kit de desfacut, cu 5 lei cred, cu ventuza, si surubelnita, plus o pana de plastic cu care dezlipesti ecranu de spate happy
il desfaci si il pui la loc,
ii merge amprenta? e posibil ca cineva sa ii fi schimbat display, si sa nu il fi lipit bine happy

| Sucki explică (pentru anonim_4396):

Da, merge amprenta

| SergiuAndrey95 a răspuns:

Posibil să fie bateria umflată ori de la o căzatură să fi ieșit puțin display-ul, dacă zici că este și pe carcasă o denivelare.