| anonim_4396 a întrebat:

Imi plac aceste 2 telefoane : Samsung Galaxy S3 si Samsung ATIV-S si sunt indecisa pe care sa il iau. Amandoua au acelasi display, aceeasi camera, memorie etc doar ca S3 are Android iar celalat Windows Phone 8. Care credeti ca este mai bun si mi-l recomandati sa-l iau?

15 răspunsuri:
| Seby90 a răspuns:

Pentru facebook messenger si whatsapp nu cred ca are importanta, arunca o moneda si te decizi imediat.

| supermamici a răspuns:

Nu are sens sa iei cu sistem de operare windows, piata este mica, iar Microsoft se chinuie de mult timp cu windows sa intre pe piata de smartphone-uri la modul serios.

Iti recomand Samsung s4, este pacat sa iti iei s3 cat timp s4 are performante muuuult peste si nu te costa mult prea mult peste s3: http://timez.ro/smartphone-samsung-galaxy-s4/

| davidtm a răspuns:

Android este foarte frumos, foarte bun, jocuri fara numarlaughingsi este cel mai apreciat, windows phone 8 nu este prea apreciat.

| xxx8 a răspuns:

Ergi mai bine pe Samsung galaxy s 3 pentru ca celalalt Samsung are windows care o fi el frumos in unele puncte de vedere tot androidul este mai bun pentru ca iti ofera o mai multa libertate poti sa il customizezi cum vrei plus ca telefoanele windows nu permit transferarea fisierelor prin bluetooth deci Samsung s 3 cea mai bina alegerewinking

| Valentin2919 a răspuns (pentru xxx8):

Esti prost? cine ti'a spus tie ca nu permite transferarea prin bluetooth
? pff

| xxx8 a răspuns (pentru Valentin2919):

Tu esti prost si separe ca nu sti nimic despre windows phone mai bine taci si nu vorbi aiurea scrie clar pe forum ca windows phone nu permite transferarea de tip media prin bluetooth informeaza-te si dupa aia fa lumea proasta!

| Valentin2919 a răspuns (pentru xxx8):

De ce sa ma informez daca am un wp si se pot transfera melodii, poze, etc.

| xxx8 a răspuns (pentru Valentin2919):

Pai si eu am avut windows phone si nu se puteau trimit singura exceptie pe care o stiu este Nokia lumia 520

| Valentin2919 a răspuns (pentru xxx8):

Ce windows phone ai avut. 7 sau 8. si daca se poate pe 520 e normal sa se poata si pe 620, 720, 820, 920 pentru ca toate au wp8. eu am 720 si merge sa trimit de exemplu melodii

| xxx8 a răspuns (pentru Valentin2919):

Eu ma refer sa trimiti pe android nu merge am avut 710 cu wp 8 si nu mergea

| Valentin2919 a răspuns (pentru xxx8):

Merge. am trimis si pe android. insa, trebuie sa te contrazic, Nokia llumia 710 nu poate fi upgradat la wp8

| xxx8 a răspuns (pentru Valentin2919):

Eu ma refer sa trimiti pe android ca nu toata lumea are windows phone

| dodo1530 a răspuns:

Buna!
Am o prietena, de fapt doua, care au Samsung ATIV- S. Una dintre ele il are de ceva timp si deja ii face figuri... nu stiu ce sa zic. Ideea e ca i se inchide din prostie, are doua locuri in care ii apere ora si fiecare arata altceva, niciuna nefiind corecta (peste cateva ceasuri ii apare si ora corecta.), iar la cealalta, care e cu putin mai nou, i se incarca ff greu si ii merge naspa.
Eu personal, as opta pentru S3, androidul ii da un principal plus si cam ce s-a intamplat cu celelalte doua... laughing
Bafta! big grin

| PasareaDodo a răspuns:

Eu personal, as alege S3 (nu pentru ca acesta e telefonul meu)

| dyaclaudia a răspuns:

TI-AS recomanda Samsung Galaxy S3 fiindca are Android si are un design super.