| Leerix a întrebat:

Incepand de anul trecut am setat sa-mi apara doua notificari dupa ce trimit sms-uri: prima notificare insemnand ca s-a trimis mesajul, iar cealalta insemnand ca persoana respectiva l-a primit. Pana acum nu am intampinat nicio problema, mereu mi-au aparut cu exactitate notificarile respective. In mod normal, la "View message details", dupa ce trimit un sms ar trebui sa apara "Status: Received", insa de doua zile la unele sms-uri apare in loc de Received, "Status: PENDING", ceea ce este foarte ciudat pentru ca persoanele respective imi spun ca au primit acele mesaje. Culmea este ca acum doua zile am patit chestia asta doar cu o persoana, iar ieri cu altcineva, ceea ce mi se pare foarte ciudat. Care credeti ca ar putea fi cauza? Pana acum mereu apareau cu exactitate notificarile respective, intotdeauna statusul sms-ului era afisat corect.

1 răspuns:
| napoleon16 a răspuns:

Salut in mod normal Pending inseamna ca acea pers nu la citit sau nu la primit. poate este o setare din telefon. incearca sa te duci cu teu la un centru specializat in telefoane! inainte era un serviciul de consultanta telefoane si puteai spune aceasta problema dar pentru ca nu mai este demult incearca prima varianta. Sper ca te-am ajutat!