| AlinnaGrecuElena11 a întrebat:

M-ar interesa daca s-ar putea repara amprenta de la un Iphone 6. Mulțumesc!

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Da, la nevoie, se poate inlocui, dar presupun ca va trebui sa-ti recunoasca amprenta sau sa resetezi iPhone-ul prin iTunes.

| shrink a răspuns:

Ai verificat amprenta de la deget? poate e stricat degetul

| alexiOS a răspuns:

Salut
Daca amprenta s-a stricat fizic, adica nu este din soft nu vei mai avea amprenta niciodata.
Amprenta functioneaza prin hardware ID.
Daca schimbi butonul, functionalitatea butonului va merge dar amprenta nu.
Doar la un service autorizat Apple se poate schimba butonul si sa mearga si amprenta.
Daca vrei detalii mai amanuntite referitor la amprenta lasa-mi un mesaj!

| AlinnaGrecuElena11 explică (pentru alexiOS):

Când intru in setări ca sa mi bag din nou amprenta, îmi da eroare