| anonim_4396 a întrebat:

Ma ajutati si pe mine va rog cu ceva, Am un ALLVIEW P5 Life, quad core, are 8gb memorie si nu ma lasa sa descarc aplicatii sau alte chiestii zice ca am memoria plina cand dau la memorie spune ca telefonul are doar 1gb memorie in care este ocupat aproape tot adica 900mb. si cand il bag in pc cu cablu de date arata ca mai are 4gb liber. si telefonul normal are 8gb memorie interna. ma ajuta careva va rog daca stiti ce trebuie sa fac

3 răspunsuri:
| anonima480 a răspuns:

Am acelasi telefon ca al tau. elibereaza-ti memoria.sterge:poze,muzica sau aplicatii care consuma foarte multt.cablul tau, nu functioneaza cum tebuie. telefonul are 8gb memorie, probabil ai foarte multe poze/muzica/jocuri ...dezinstaleaza-ti ce nu iti trebuie, ps. poti aia si virusi, ai grija cu ei. acum 2 saptamani circula un virus pe facebook ..si cred ca ai virusi, instaleaza-ti de pe magzinPlay :mobile security & antivirus, sau, avira.sunt cele mai bune programe de antivirus. funda?

| anonim_4396 explică (pentru anonima480):

Nu e asta am dat si wipe la telefon de cateva ori, dar am rezolvat-o. e complicat adica nu stiu ce **** telefonul are 3 memori integrate una de 2 de 1gb si una de 4 gb. si i-am dat de vreo 3 ori wipe la tel si acum imi instaleaza jocuriile in spatiu ala de 4 gb. mersi oricum iti dau si funda happy

| anonim_4396 explică (pentru anonima480):

Nu e asta am dat si wipe la telefon de cateva ori, dar am rezolvat-o. e complicat adica nu stiu ce **** telefonul are 3 memori integrate una de 2 de 1gb si una de 4 gb. si i-am dat de vreo 3 ori wipe la tel si acum imi instaleaza jocuriile in spatiu ala de 4 gb. mersi oricum iti dau si funda happy numa sa imi spui cum iti dau funda ca nu stiu laughing