| 0florinel a întrebat:

Azi mi-am cumparat Allview A5 quad si am vrut sa imi mut niste chestii in memoria interna si am observat ca in loc de 4 gb memorie interna (atat cat scrie peste tot ca are) am doar 300 mb.Intrebarea este daca stiti :ce imi ocupa memoria incat imi zice ca am doar 300 mb?

7 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

Sistemul de operare android nu il pui la socoteala? Ala ocupa cea mai mare parte a memoriei telefonului.

| 0florinel explică (pentru Jipa95):

Pai sora mea are un p5 quad si zice la specificatii pe net ca are 2 gb intrerna si in telefon ii apare 1, 6gb.La mine daca zice ca am 4gb interna nu ar trebui sa apara in telefon 3, ceva? ea mai are si ramul mai mare ca mine.O conta la ceva? Nu cred

| FanLenovo a răspuns:

Sistemul de operare si Programele preinstalate ocupa din cei 4 GB.

Telefonul cand este fabricat are in el 4GB, dar cand ii baga sistemul de operare si restul programelor mai scade. ia-ti un microsd

| 0florinel explică (pentru FanLenovo):

Pai sora mea are un p5 quad si zice la specificatii pe net ca are 2 gb intrerna si in telefon ii apare 1, 6gb.La mine daca zice ca am 4gb interna nu ar trebui sa apara in telefon 3, ceva? ea mai are si ramul mai mare ca al meu.O conta la ceva? Nu cred.

| FanLenovo a răspuns (pentru 0florinel):

Depinde ce sistem de operare are.
Unele sisteme de operare ocupa mai putin, altele mai mult.

| 0florinel explică (pentru FanLenovo):

Pai are tot android 4.2 ca mine.Nu cred ca are cum sa ocupe androidul 3 gb

| FanLenovo a răspuns (pentru 0florinel):

Programele preinstalate + fiecare telefon are androidul modificat incat sa ii fie compatibil.