| gabicostil a întrebat:

Buna ma poate ajuta cineva am un iPhone 6 (replica) si in telefon imi scrie ca am 16 gb dar cand vreau sa instalez ceva imi spune ca nu am memorie destula desi nu am nimic pe el nu ma lasa sa instalez nici macar instagram
ma poate ajuta cineva dau FUNDA!

13 răspunsuri:
| Th3AbSinTh3 a răspuns:

Am avut si eu problema asta pe un android si i-am dat resetare la google play, dar nu stiu daca poti sa faci asta de pe replica aia...

Apropo, stiai ca memoria lui interna e de fapt un card? Card care o sa se duca repede sau o sa inceapa sa faca tot felul de figuri.

| gabicostil explică (pentru Th3AbSinTh3):

Al meu nu are card! nu stiu de ce se intampla cred ca al meu nu are card si memoria telefonului ii de 100 de mb si aia 16 sunt de fapt fake ca si telefonul

| Th3AbSinTh3 a răspuns (pentru gabicostil):

Ba are, uite https://www.youtube.com/watch?v=EXmNTjh1zdE

tu nu ai inteles ce vreau sa spun, are memorie interna(dar foarte mica, cat sa-i intre sistemul de operare pe el), restul(care ar trebui sa fie 16 gb la tine) vine dintr-un card, insa pentru ca iphone-ul original nu are slot pentru card, cei care au facut replica au facut sa para ca e din memoria interna(dar au folosit card pentru ca e o alternativa mult mai ieftina)... Eu pe android nu pot sa instalez direct pe card, d-aia nu poti nici tu, memoria o ai, ai 16 gb. Trebuie facute niste setari ca sa instalezi direct pe card, cauta pe google, dar mi se pare ca trebuie sa instalezi si o aplicatie.

La pc l-ai conectat?

Eu zic ca cel mai bine-l vinzi!

| gabicostil explică (pentru Th3AbSinTh3):

Da stiu si eu asta dar al meu nu are card are slot in telefon daca il desfac.dar nu are card m-am uitat pe youtube si daca aveam card se salva automat pe card nu aveAm probleme dar al meu nu are un card...da sti vreo aplicatie care sa imi arate daca ii instalat vreun card pe el?

| Th3AbSinTh3 a răspuns (pentru gabicostil):

Nu

| costinvlad a răspuns:

Este o eroare. Reseteazal la datele din fabrica. Daca nu merge nici asa reinstaleaza ii ios original.

| Th3AbSinTh3 a răspuns (pentru costinvlad):

Ce ios? E replica, merge pe android!

| heAdgN a răspuns:

Cat ai dat pe ea? De unde ai luat-o?happy

| bestbuy a răspuns:

Ce model e? Incearca aici: www.softare.ro

| DrAgOs1655 a răspuns:

Asta se întâmplă când vrei sa te dai mare bo$$ și îți ie replica pentru iShit xD

| best300 a răspuns:

Probabil ai instalat niste jocuri le-ai stersdar nu s-a sters memoria lor.
încearcă sa resetezi telefonul de tot.
sau sa instaleze celan master.

| gabicostil explică (pentru best300):

Imi scrie in setari la memorie ca telefonul are doar 100 de mb si mai zos scrie ca mai are 16gb nefolositi ii foarte ciudat...si el foloseste memoria aia de 100 de mb si nu ma lasa sa folosesc cei 16 gb

| gabicostil explică (pentru best300):

Am facut asta si tot numa 100 mb ma lasa sa folosesc