| iMicutssa a întrebat:

Bună mi-am cumpărat o baterie externa. Aseară am pus-o la încărcat și dimineața am scos-o. Când am venit de la școală m-am decis să-mi pun telefonul la încărcat la dânsa. Însă nu se incărca. Apoi mi-am dat seama ca poate s-a descarcat. Asa este normal? Știam că o pot încărca si folosi când vreau. Mersi ❤

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

In mod normal, fara consum, bateria trebuie sa tina chiar saptamani.
Bateriile slabe sau defecte se pot descarca chiar si in cateva ore, daca au un defect (scurtcircuit) intern.
Incearca s-o incarci cu un alt incarcator, iar daca nu merge nici cu acela, atunci du-ti bateria inapoi in garantie.

8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Are un buton care porneste incarcarea. Dupa ce ai conectat-o la telefon.

Bula
| Bula a răspuns:

Ori nu s-a incarcat bateria externa, ori cablul dintre baterie si telefonul tau nu face contact.
Verifica-le!

| iMicutssa explică (pentru Bula):

Nu e asta, am pus bateria iar la încărcat și are un fel de beculete ce îmi arată că s-a încărcat (cum era și dimineața) și merge sa îl încarc. Ceea ce vreau sa știu este dacă ea se descarca imediat ce o scot de la încărcat.

| darrio2007 a răspuns (pentru Bula):

Nu ai inteles la ce s-a referit. Ai bagat-o in ceata. Ai folosit vreodata o baterie externa?

| iMicutssa explică (pentru darrio2007):

Nu nu, am fost puteți va rog sa ma lamuriti, mulțumesc

| iMicutssa explică (pentru darrio2007):

Am un model Platinet cu 5200mAh.

| darrio2007 a răspuns (pentru iMicutssa):

Nu am acelasi tip de baterie dar stiu ca toate au un buton de pornire a incarcarii.
Ca aici. http://www.gadgetway.ro/......0-mah.html

| iMicutssa explică (pentru darrio2007):

Nu am niciun fel de buton. Dar observ ca daca conctez bateria la incarcator se deschide... Acasa pot face asta dar nu tot timpul.

| Bula a răspuns (pentru iMicutssa):

In mod normal, fara consum, bateria trebuie sa tina chiar saptamani.
Bateriile slabe sau defecte se pot descarca chiar si in cateva ore, daca au un defect (scurtcircuit) intern.
Incearca s-o incarci cu un alt incarcator, iar daca nu merge nici cu acela, atunci du-ti bateria inapoi in garantie.