| ßєtyPєтяσηєℓα a întrebat:

Bună!
mi-am scăpat telefonul pe jos și s-a spart sticla. De curând a mai luat o căzătură și are si două pete negre. Funcționează la fel de bine, nu este afectat (încă).
Ce ar trebui schimbat: doar display-ul sau și touchscreen-ul?

7 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Se schimba cu totul, inclusiv folia de sticla.

| Adry05 a răspuns:

Display-ul

| gelu1970 a răspuns:

Mai incearcă să il trântești odată de pământ și vezi dacă rezistă. Poate e un model rezistent la trânte și nu știi.

| ?tyP???????? explică (pentru gelu1970):

Nu, nu. Nu e Nokia nici Alcatelwinking

| gelu1970 a răspuns (pentru ?tyP????????):

Ok.
Atunci schimbi tot.
Ce marcă și model e?
Ca să iți spun cât te costă, sau cel puțin cât te-ar costa in cazul in care l-aș repara eu.

| Raducons a răspuns:

Trebuie schimbat cu totul

| NuSpargConturi84 a răspuns:

Si display-ul si touchscreen-ul pentru ca in timp o sa se strice.