| Yourfavgirl a întrebat:

Buna.Mi s-a stricat telefonul, un Samsung A8 2018 si vreau sa imi iau alt telefon, ma gandeam sa imi iau tot un Samsung, dar parca vreau sa schimb cu Iphone. Care credeti ca e mai bun, Iphone sau Samsung, mai mult la ultimele modele ma refer. Ma intereseaza mult bateria, cat de mult tine.

8 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"are credeti ca e mai bun, Iphone sau Samsung"

povestea asta se intinde pe mii de pagini. Regula e: iei ce-ți place!

https://www.zdnet.com/......martphone/

dacă știi o leacă de engleză

| RobertMoon a răspuns:

Daca esti heavy user, ia-ti Samsung pentru ca are bateria buna, daca stai putin pe telefon ia-ti Iphone. Din ce am inteles la iphone 11 si 12 tine bateria destul de mult, adica aproape o zi, iar la Samsung n-are rost sa zic, tine mult bateria, am un Samsung s20 si sunt heavy user, iar de aproape 1 an ma tine bateria o zi si daca il folosesc ore in sir + ascultat muzica.

| Yourfavgirl explică (pentru RobertMoon):

Si eu sunt heavy user, dar efectiv m-am plicti rau de Samsung, iphone nu am avut in viata mea, mi-as dori, dar de baterie imi este. A8 ul care mi s-a stricat m-a tinut 4 ani, mai ales ca il uitam peste noapte la incarcat. mi ca daca uit iphone ul noaptea ii distrug bateria.

| Adrian5575 a răspuns:

Recomand Xiaomi.

Răspuns utilizator avertizat
| User252426 a răspuns:

Așteaptă Iphone 13, e blană, sunt fan Samsung dar și Apple

| Dolila a răspuns:

Dacă îți permiți Iphone, atunci merită Iphone.

| Persen a răspuns:

Samsung începând cu s9 plus sunt super bune