| AtateaConditii a întrebat:

Buna, nu inteleg, caut oferte la Orange la Vodafone cu minute pentru Anglia dar imi da doar tarifu pe minut cat imi ia eu vreau sa gasesc de ex o oferta in care dau 5 euro( pre pay) si sa am 300 de minute in Anglia dar nu gasesc. Nu inteleg de ce?

6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

La Orange:
- cu optiunea de 6 euro ai 300 minute nationale SEE (UE)
- cu optiunea 10 euro ai 600 minute si in roaming SEE (UE)
timp de o luna.
Vezi aici ofertelede optiuni:
https://www.orange.ro/prepay/optiuni-prepay

| AtateaConditii explică (pentru Bula):

Mi-am luat si nu merge doar in alte tari in afara de Anglia...nush de ce.

| Bula a răspuns (pentru AtateaConditii):

Sunt retele in cateva tari care nu sunt incluse in pachetele SEE.
In Anglia merg optiunile, dar probabil vrei sa vorbesti spre o retea necuprinsa in tratatele SEE.
Lycamobile are optiune de 8 euro cu 300 minute din tara spre Lycamobile din Regatul Unit
Vezi preturile aici:
http://www.lycamobile.ro/ro/internationalrates

| BuLaNNNeL a răspuns:

Iti poti lua o cartela gen Lebara si vorbesti cat vrei.

| AtateaConditii explică (pentru BuLaNNNeL):

Si cu cat trebuie sa o incarc, adica cel cu care vreau sa vorbesc are lycamobile, daca imi iau si eu pot vorbi nelimitat cu el? Cati euro trebuie sa imi bag sau cum?

| BuLaNNNeL a răspuns (pentru AtateaConditii):

A, da si lyca. La lyca din cate stiu eu se activează automat, la lebara iei cu 20€ si ai 1000 minute parca, nu mai stiu sigur. Cauta pe google si despre lebara si despre lyca.