| anonim_4396 a întrebat:

O amica si-a facut abonament la Orange. Abonamentul cangur 9. Are doua zile de cand si-a facut abonamentul.Azi i-a venit mesaj de la Orange cum ca are cost suplimnetar apropae 5 euro.Nu a depasit acele minte sau mb date.Care e manevra, cine stie?

Răspuns Câştigător
| S3bastiaNN a răspuns:

Abonamentul are 150 MB de internet. Daca a descarcat si ceva aplicatii, si a stat 1 ora pe facebook e de ajuns sa se faca acel cost suplimentar.

| anonim_4396 explică (pentru S3bastiaNN):

Sa rezolvat.A sunat la 411 sau ce numar este 511 parca si a raspuns un operator.Ieri a facut abonamentul si au spus ca pe data de 26 ii baga minutele si toate optiunile si ce vede ea la costul suplimentr sunt minutele adaugate de ei pana pe 26 cand ii vor baga minutele pe o luna.Ea platit pe o luna in avans cand a facut cintractul iar ce vede ca cost suplimentar e deja platit. Multumesc de raspuns, ai fundita.big grin

4 răspunsuri:
| OrangeHelper a răspuns:

Salut,
Pentru verificari, am nevoie sa imi oferi numarul de telefon pe care este activat abonamentul Cangur 9.
O zi buna,
Orange Helper

| anonim_4396 explică (pentru OrangeHelper):

Multumesc,am sunat la un operator. Deci pe data de 22 sept si-a facut abonamentul.Pe 27 ii baga minutele si toate optiunile. Fata a platit in avans pe o luna. Operatorul spune ca acel cost suplimentar reprezinta ce au dat ei pana la inceputul facturarii. Si e patit deja. va dau numarul de telefon in mesaj privat.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Lol fratilor, are 87 de mb, a intrat un pic pe facebook si deja ia sarit la 6 euro costul suplimentar.