| alexTheRock a întrebat:

Buna, recent am trecut si eu pe IOS, toate bune si frumoase, dupa vreo saptamana in care n-am avut nicio problema, astazi nu mi-a mai mers cartela sim, imi zice ca IPhone-ul meu este blocat. Tin sa mentionez ca telefonul e nou, din magazin, am codul si prola si tot ce trebuie insa nu stiu ce sa fac. laughing)
Ms de ajutor, DAU FUNDITAAA!

7 răspunsuri:
| Cutezătorul4k a răspuns:

Daca esti pe Orange si arata sim blocat introdu 0000 sau daca arata puk-ul doar sa te duci la Orange :/

| alexTheRock explică (pentru Cutezătorul4k):

Faza-i ca am bagat pin ul, 2 min am semnal si dupa imi scrie sus in stanga ‘Niciun serviciu’.

| Cutezătorul4k a răspuns:

Du-te la operatorul tau si zi-i ce s-a intamplat, cred ca e o problema la SIM, si daca are probleme ti-l inlocuiestewinking

| alexTheRock explică:

Am rezolvat, am scos cartela si am bagat-o din nou. Mersi de ajutor!