| Desideriu_Cristian_1994 a întrebat:

Am o problema cu telegonul meu Samsung Galaxy J5 (editia 2016 daca are importanta).
Recunoaste si se comporta ok cu orice retea wi fi, mai putin cu router ul meu la care conectez toate aparatele din casa, fara probleme.
Am readus telefonul la setarile din fabrica si am restartat router ul dupa care a fost ok 10 minute, apoi problema a reaparut.
Are cineva idee ce sa fac?
Multumesc!

1 răspuns:
| Stefan831 a răspuns:

Amavut problema asta la un Allview p5 pro, cazan. Schimba din interfata routerului modul de criptare, wpa, psk si vezi care din modurile astea duce la rezolvarea problemei. daca nici asta nu merge, schimba tot din iterfata routerului, canalul de lucru, de pe auto, pe unul fix, incearca pana ce telefonul reuseste sa ramana stabil pe conexiune. de obicei, cu tel conectat sau cu laptop ori tableta, interfata routerului e la adresa http://192.168.0.1 sau 1.1 in coad. userul si parola sunt disponibile pe eticheta aparatului. Bine ar fi sa citesti mai multe pe net despre setarile si meniurile routerului pe care il detii, ca sa stii exact unde intri si ce anume faci. Citez din clasici in viata, succesuri.