| Eduard_Csibi_1996 a întrebat:

Am si eu o problema cu telefonul mobil. Ieri mi-am schimbat SIM-ul (s-a demacnetizat), am sunat de circa 3 - 4 ori si de atunci cand vreau sa sun pe cineva imi scrie exact asa: "Apeluri de iesire blocate". Intru in Setari > Apel > Setari suplimentare > Blocare apel > Apel si "toate apelurile efectuate" este activat fara sa umblu eu, iar cand vreau sa il dezactivez imi cere o parola pe care nu o stiu. Am incercat si 0000 si 1111, dar tot nu merge (parola este din 4 cifre maxim). Va rog ajutati-ma! Nu stiu cum pot afla acea parola. Multumesc!

Răspuns Câştigător
| darrio2007 a răspuns:

Ii poti face o rootare dar poti avea probleme pe alte segmente ale telefonului ceea ce nu te-as sfatui sa faci.SIM-ul este de vina.

2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Mergi inapoi la ei.Tot de la cartela e problema.

| Eduard_Csibi_1996 explică (pentru darrio2007):

Am mers inapoi la ei, dar nici cei de la Orange nu stiu ce are. Ai spus sa imi dau un reset hard si o sa functioneze ca inainte. Am dat reset hard si tot nu merge... cand vreau sa sun imi zice "Apeluri de iesire blocate". Nu stiu ce sa fac sa imi mearga fara sa imi schimb softul telefonului pentru ca este nou si original... nu as vrea sa il schimb. Sti ce sa fac in cazul asta?

| darrio2007 a răspuns (pentru Eduard_Csibi_1996):

Ii poti face o rootare dar poti avea probleme pe alte segmente ale telefonului ceea ce nu te-as sfatui sa faci.SIM-ul este de vina.