| LeMoNCsOne a întrebat:

Bună seara am un telefon gt s5230 şi nu mai merge să scriu, citesc să mai intru în meniul ştiţi vreo soluţie?

2 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Poţi încerca să faci un "hard reset" ( din butoane ) cu metoda explicată la linkul :
http://www.hard-reset.com/samsung-s5230-star-hard-reset.html

Dacă nu-ţi rezolvă problema, atunci NU ai altă soluţie decât să-l duci la Service.

Toate cele bune.

| Jenniffer a răspuns:

Adica nu iti mai merge touchscreen-ul? Trebuie sa mergi la un GSM sau unde crezi tu ca e bine sa il repari. Posibil sa fie stricat senzorul sau ecranul. Nu mai stiu exact care dintre ele nu merita schimbate dion cauza pretului. Iti va spune specialistul de acolo daca merita schimbat sau mai bine iti iei un telefon nou. Mult noroc.