| 123stefan123 a întrebat:

Am un telefon Samsung core prime. I-am pus un model de deblocare si l-am uitat. Am incercat un factory reset dar dupa imi cere contul de google cu care am fost conectat si problema mea e ca nu-mi mai amintesc contul. Imi poate da cineva un sfat cum sa remediez asta? (avand in vedere ca nu gasesc un service deschis pana luni )

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu te supara, dar esti bata. Ti-ai tras telefon mai destept decat tine. Si eu tot Core Prime detin... Dar nu am patit niciodata asa ceva. Mergi la service cu el. Asta e singura solutie.

| FlorinCiokan a răspuns:

Salut.
Dai un reset hard.
Uite aici cum se face.
https://www.youtube.com/watch?v=l-NZSgczPlo
Bafta.

| 123stefan123 explică (pentru FlorinCiokan):

Asta am facut si eu, doar ca eu nu pot da trece fara sa ma conectez la net si fara sa pot pune contul google(vechiul con al telefonului, am incercat sa pun altul nou)

| FlorinCiokan a răspuns (pentru 123stefan123):

E imposibil. 100% Poti! Ai "sar". Uita-te la unboxing-uri de Galaxy S4 acolo arata cand fac setup-ul initial arata cum "Sar" peste etape. E mot-a-mo. nu stiu cum reusesti.