| Rihhana1 a întrebat:

Am un Xiaomi mi 9 lite si mi se descarca bateria singura, este normal?
Nu rezista mai mult de 5-6 ore.
Multumesc!

9 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Depinde ce aplicații ai pe el.

| Marius22222222222 a răspuns:

Cu cat ai mai multe aplicatii pe El cu atat mai repede se descarca. Deci da, e normal

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se descarcă singură sau ține 5-6 ore stând pe el?

| Rihhana1 explică (pentru anonim_4396):

Se descarca singur, astazi am stat numai 2 ore pe el.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Rihhana1):

Nu-i normal atunci rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Durata unei baterii tine de multe variabile: cate aplicatii ai instalate, daca folosesti datele mobile sau wifi, folosesti GPS-ul, luminozitatea de la ecran, cat de mult te joci sau vorbesti la telefon. Datele mobile folosesc mai multa energie din baterie decat wifi. Aplicatiile iti consuma bateria pentru ca isi tot fac update-uri si ruleaza in background daca nu le inchizi. Jocurile iti mananca iar foarte bateria. Si in standby daca uiti netul pornit aplicatiile tot merg si iti consuma bateria. Daca se descarca de tot in 5-6 ore stand doar in standby fara net sau ceva inseamna ca ai o problema cu bateria sau telefonul e mai vechi si nu il mai tine bateria. Daca folosesti o gramada de aplicatii, plus ceva jocuri si Youtube/Facebook este normal sa se descarce repede.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Oprește wifi ul, 4g aplicațiile din fundal da luminozitatea mai mica închide aplicațiile de la jocuri de la net, tot. folosește doar aplicațiile ce ai nevoie tu după nefolosire închide toate aplicațiile bluetotooth, GPS, 4g sau wifi dacă și asa se descarca repede bateria înseamnă că ai slăbito.
Cred ca problema e de la baterie. Atunci cand telefonul este scos inainte sa fie incarcat complet din priza si bagat iar de multe ori inainte sa se incarce bateria se strica si trebuie sa o schimbi.
Dacă ai garanție du te sa ți o înlocuiască

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La o baterie de 4000 mAh ar trebui sa te tina de dimineață până seara bateria. eu am avut un Allview ce avea bateria de 4000 și stăteam non stop pe el ma ținea o zi și o noapte. Odată mi am luat un s6 și la fiecare minut scădea câte un procent din baterie deci ținea mai puțin ca al tău m-am dus sa schimb bateria și surpriza tot la fel de repede se descarca din minut în minut câte un procent scădea din baterie mi-am dat seama ca nu bateria era buba ci chiar telul.