| GabrielDaniel a întrebat:

Bună seara. Aş avea nevoie de puţin ajutor cu ceva la telefonul Orange Nivo pe care l-am achiziţionat astăzi. Am intrat pe internet, am luat câteva aplicaţii expre pentru el (jocuri, teme, aplicatii utile ) cu ajutorul cablului USB, le-am copiat pe telefon şi am încercat să intru pe ele, faza ciudată este că nu am acces la ele, adică, când intru la descărcări nu îmi arată că sunt acolo, iar când m-am uitat la starea telefonului de memorie îmi spune că este folosită exact cât am băgat aplicaţiile. Am încercat să restartez telefonul, să scot cardul din telefon şi să îl bag la loc dar nimic. Dacă se poate să îmi spuneţi ce are. Mulţumesc mult!

5 răspunsuri:
| IonutGaby a răspuns:

Cauta in setari aplicatii si surse necunoscute, aici bifezi acea casuta

| GabrielDaniel explică (pentru IonutGaby):

Am intrat în setări aplicaţii şi nu găsesc nimic cu surse necunoscute şi nimic de bifat în schimb îmi apare trei categorii, descărcate, pe cablul SD şi rulează iar pe descărcate şi pe cablul SD nu îmi apare nici un folder nimic, iar la rulează îmi apare ce rulează acolo e bine. Deci?

| IonutGaby a răspuns (pentru GabrielDaniel):

Pfff nu stiu frate cu e la Orange nivo, mie asa me mers la Samsung galaxy y

| GabrielDaniel explică (pentru IonutGaby):

Gata, am reuşit să bifez căsuţa cu surse necunoascute şi nimic...

| IonutGaby a răspuns (pentru GabrielDaniel):

Atunci nu-s bune aplicatiiile