| viorell1977 a întrebat:

Bună seara.Cum procedez daca am avut abonament la telefon Orange,și vreau să mă mut pe cartela Vodafone? Menționez că numărul de telefon este al meu, nu am avut portare!

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Inchizi abonamentul la Orange si treci pe cartela Vodafone.
Nu cumva vrei sa scapi de plata abonamentului?

| Hyperion7 a răspuns:

Atât timp cât "ai avut" și nu mai ai in prezent,nu te va încurca cu nimic dacă treci pe abonament sau la cartela pe Vodafone, dar daca inca mai ai abonament, poți să îți mai faci încă un abonament, in paralel, la Vodafone sau sa ai o cartela fara abonament.
Dar ar fi de preferat sa discuți cu cei de la Orange sa îți închidă abonamentul pentru că cu greu te lepezi de ei și apoi să treci pe Vodafone.
Numai bine!

| Standt a răspuns:

Ei accepta portare doar la abonament. In orice retea. Daca vrei cartela, cumperi una cu alt numar si informezi cunoscutii.