| Girly97 a întrebat:

Daca vreau sa ma portez de la Orange la Vodafone o sa primesc o cartela SIM noua sau o pastrez pe aceasta? Am inteles ca voi avea acelasi numar de telefon. Dar il pot folosi in timpul procesului de portare?

3 răspunsuri:
| flixbuster a răspuns:

Va trebui sa schimbi SIM-ul. Vei avea un interval de timp in care nu vei avea servicii active, cat se realizeaza tehnic portarea.

Vezi aici: http://www.portabilitate.ro/ro-679-10-lucruri-importante

Raspunsuri la intrebarile tale sunt la punctul 9.

| AnotherAnswer a răspuns:

Vei primi o cartela Vodafone cu numărul de pe Orange, dacă este valabil.

| mihaicalin19 a răspuns:

O pastrezi si da poti