| Paul_Radulescu_1990 a întrebat:

Buna seara,,, ,,, am un iphone 3g pe care nu il folosesc,, un coleg vrea sa imi dea un galaxy y alb, un card de 4 gb, si un Samsung cu clapeta pentru el,,, este mai bun galaxy y la jocuri si net decat iphonu?,,,

Răspuns Câştigător
| MitroKta a răspuns:

Pai mai, paul uite un link aici cu o comparatie:
http://www.phonearena.com/....../2962,6102
De aici, se vede ca iphoneul tau e mai bun la majoritatea capitolelor. Poate bateria e putin mai slaba si e putin mai vechi al tau insa galaxy-ul ala e un jaf daca imi permiti sa-i spun asa, rezolutie mai slaba( vezi "patratele" pe ecran), plastic peste tot- fata de carcasa ta metalica- memorie interna 16gb tot la iphone-ul tau.
Sa nu ma intelegi gresit. Nu sunt deloc fan iphone, insa intre acestea doua nu prea ai ce sa compari- poate numai anul aparitiei. Pe de alta parte, cand a aparu iphone 3g era varf de gama, pe cand galaxy y a fost din start un telefon ieftin.

1 răspuns:
| antimulte a răspuns:

Nu, este inferior din toate punctele de vedere ca si performanta. Singurul avantaj ar fi ca schimbi un telefon cu iOS cu unul cu android.