| anonim_4396 a întrebat:

Buna seara.
De azi dupa amiaza nu mai am acces la internet pe telefon. Inainte de orice, va spun ca nu am umblat in nici un fel de setari, asa ca asta e exclus.
Reteaua Orange. Dar am pus o cartela cu date mobile din alta retea si tot nu merge. Raspunsul mereu este "Incarcarea s-a oprit. Verificati conexiunea la internet".
Care poate fi cauza? Multumesc.

15 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Defectiune de la ei, numai umbla tu ca o sa repare ei defectiunea.

| Nonolita a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Sigur? Pentru ca a doua cartela e din alta retea.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Nonolita):

Deci tu in ce rețea nu ai internet? Si in care retea merge internetul?

| Nonolita a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Acum nu am nici in Orange, nici in DIGI dar numai pe telefon. DIGI merge in casa.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Nonolita):

Verifică pe telefon sa ai conexiunea la net si datele pornite da o resetare la telefon

| Nonolita a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Am resetat. Nimic.
Imi arata 4G (desi alta data abia aveam 3G) dar tot nu ma pot conecta la internet.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Nonolita):

Ai ruter? Daca da baga parola pe telefon cu care te conectezi pe ruter pe wifi

| Nonolita a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Am incercat deja. Nu merge.
Las' ca ma duc maine la Orange, poate descopera ei ce este. Multumesc.

| Nonolita a răspuns (pentru Nonolita):

Nu merge ca nici nu-mi cere parola, nici nu incearca sa se conecteze.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Nonolita):

Cel mai bine, dul la ei sa il repare poate sa demagnetizat cartela lor, si i ti va da alta tot cu acelasi numar.

| Nonolita a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Pfui! Si-a revenit azi dimineata la 6.
L-am uitat deschis, cu datele mobile conectate si m-a trezit piuitul notificarilor care tot veneau.
Inseamna ca a fost de la ei.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Nonolita):

Păi vezi exact asta ti am zis si eu e de la ei, tu esti băiat sau esti fată? Ce varsta ai?

| Nonolita a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Da, ai avut dreptate in prima postare.
In rest, nu-ti raspund. happy Nu sunt potrivita pentru tine. happy

| TPU2019 a răspuns:

Ai setat data capping din network settings probabil. by default.
Asta atât timp cât presupun că ai semnal.

| Nonolita a răspuns (pentru TPU2019):

Nu stiu ce este ceea ce spui acolo. Dar pana la pranz aveam internet. De dupa amiaza (si acum) nu mai am. Fara sa fi umblat nicaieri.