| BouariuBianca28 a întrebat:

Buna seara, mi-a aparut pe ecran in partea de sus (dreapta) laughing un rotund taiat.Nu, nu am activat modulul "nu deranjati".De cand mi-a aparut nu pot suna sau da mesaje si nici sa primesc.Si nici nu imi dispare! Va rog ajutati-ma daca stiti.

Răspuns Câştigător
| darrio2007 a răspuns:

Cartela este dezactivata. Mergi la un centru de retea de la care ai cartela si ti-o schimba, dupa ce iti copiaza contactele in cea noua. Nu-ti ia bani.

5 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Scoate cartela SIM, restarteaza telefonul, și apoi pui cartela înapoi în el. Dacă nu merge, îl duci la service.

| Catrice a răspuns:

Nu ai semnal. Poate cartela nu mai primește sau telefonul.

| alina2k18 a răspuns:

Restart.
Daca tot nu apare semnal scoate sim ul si pune-l din nou.

| LasleaIoan1972 a răspuns:

1 sim defect
2 conexiune sim probleme
3 lipsa sim
4 la o resoftare posibil sa nu recunoasca simul desi restul functioneaza perfect, resoftare cu o versiune care recunoaste simul