| GeorgianaDiaconu a întrebat:

Buna seara! Stie cineva ce pot face in cazul in care mi-am uitat codul de acces al iphoneului (amprenta nu mi-o ia, cere cod) dar nici parola icloudului nu o stiu? Multumesc

Răspuns Câştigător
| relian a răspuns:

Pui cruce daca ai uitat parola.Nu stiu,ai putea lua legatura cu cei de la Apple dar nu stiu cit de repede o sa rezolvi.Cel mai indicat este sa mergi la un magazin Apple,acolo sigur poti rezolva,zic si eu.
La service si in alte parti nu rezolvi nimic.

Eu nu inteleg de ce multi pun parola la telefon laughing eu niciodata nu am avut parola pe telefon,mi se pare total aiurea,telefonul este tot timpul la tine,iar daca sa zicem l-ai pierde,tot pierdut ramane,indiferent ca ai parola sau nu ai.

Sa zic ca ai fi o persoana publica,de asta cu secrete etc,dar nici asa nu tii secrete pe telefon, deci mi se pare aiurea cu parolele astea.

Nu mai stii parola la icloud? Intra si reseteaza parola, aia se poate, ai pus ceva email asa ca poti reseta parola la icloud, dar nu stiu daca asta rezolva problema.
Daca ai buton de amprenta, la ce ai mai pus si parola? Aia era suficient cred.deci nu mai trebuie sa iti amintesti nimic, puneai degetul ca aia pe vremuri ce nu stiau sa scrie laughing
Scuze, mai glumesc.Stiu ca nu te ajut cu nimic, doar iti fac morala, ca pe viitor sa faci altfel.Ce iphone ai, asta asa ca idee?
Mergi la aia ce ai cumparat telefonul, sigur aia te au in sistem, poate pot ei sa rezolve cu Apple.

| GeorgianaDiaconu explică (pentru relian):

Stiu,si eu am aceeasi parere cu parola insa nu ma lasa sa pun doar amprenta laughing ori nu stiu eu sa umblu... Cand bagi amprenta ti se cere si un cod habar n am de ce... Marele iphone pe care il tot lauda lumea nu poti rezolva o problema. Le am dat mail dar mi au dat 72 de ore de asteptat laughing Multumesc mult!

3 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Daca ai acces la mail poti reseta parola de la cont. Daca nu ghinion, trebuie sa dai cateva sute pe o placa de baza deblocata, pe care sa o bage la tine in tel.

| RxTx a răspuns:

Am rezolvarea doar că mă tot gândesc dacă nu cumva este ilegal imoral nu este etic sa iti ofer o cheie universală care descuie orice ușă!

Mergi si tu pe calea oficiala mergi la un service de al lor cu buletinul si factura si in maxim 10 minute la deblocat.