| Ralucaacular2019 a întrebat:

Știe cineva de ce scade cu aproape 2% starea de sănătate a bateriei unui iPhone11 in 2-3 săptămâni?
Nu stau pe el foarte mult, in timpul zilei mai deloc in unele zile, abia pe seara.
Și unde as putea sa ii schimb bateria In Timisoara și ce prețuri ar fi? Dacă și-a schimbat cineva.

Mulțumesc!

9 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| GeorgianaDiaconu a răspuns:

Nu stiu cat costa manopera dar mi am schimbat bateria la un Xs Max cu 700 lei tot pretul. Daca a scazut cu 2% adica ai 98, mie una imi pare normal.Din cate stiu nu ai cum sa ai 100%, chiar daca nu ai nicio problema si telefonul e nou. (nu ai spus daca l ai cumparat de nou sau la mana a2a)

| Ralucaacular2019 explică (pentru GeorgianaDiaconu):

E nou cumpărat, am 88%. Scade cam 2% in 1-2 săptămâni.

| GeorgianaDiaconu a răspuns (pentru Ralucaacular2019):

Da. Nu e ok. Eu am 88 in momentul asta dar am telefonul de 2 ani, sunt pe locul de a cumpara altul si nu am avut grija delooc de el. Mergi la un gsm sau daca iti e mai usor suna si intreaba ce parere au. Oricum trebuie sa scoti bani din buzunar... cam pana in 800. Dar garantia nu o ai? Era sa uit

| Ralucaacular2019 explică (pentru GeorgianaDiaconu):

Ba da o am, e de la Orange luat pe abonament și nu as vrea sa stau 14 zile fără telefon... prefer sa îmi fie schimbată intr-o zi, chiar dacă asta înseamnă sa scot din buzunar cam mulți bani...

| GeorgianaDiaconu a răspuns (pentru Ralucaacular2019):

Daa te inteleg... Dar e pacat la un asa telefon sa dai bani imediat cum l ai cumparat :/ E un telefon scump. Ar fi bine totusi sa suni la cei de la care ai cumparat telefonul si sa intrebi daca sigur ar dura atatea zile. Totusi e doar o baterie de schimbat, se poate face intr o ora...

| Ralucaacular2019 explică (pentru GeorgianaDiaconu):

Degeaba e scump ca e cel mai prost telefon Apple. Daca ai de gând sa îți iei 11, ia 11 pro MAX sau rămâi la XS MAX. Pe lângă faptul Ca bateria e praf, ecranul e la fel de praf. Am avut 7 înainte și e de 10 ori mai bun. In doi ani de zile, am avut abia 87% sănătatea bateriei și eram mereu pe Netflix la munca?
Deci... un mare caca?

| GeorgianaDiaconu a răspuns (pentru Ralucaacular2019):

Chiar acum ma interesam sa imi iau un 11 pro Max pe abonament, nu as vrea sa dau toti banii de cadouri doar pe un telefon si imi e mai la indemana. Dar nu stiu care sunt pasii laughing Nu stiu cum se face sau daca trebuie sa dau un avans inainte. Am avut un iphone 6 plus 2 ani de zile si intr adevar am schimbat displayul de 7 ori, dar mi-a mers super bine tinand cont ca pentru cei de la Apple e un telefon vechi fiind 6 din 12 generatii. Chiar am fost foarte multumita

| Ralucaacular2019 explică (pentru GeorgianaDiaconu):

Dacă vrei la abonament, poți sa dai telefonul actual, îți scade suma la care ți se evaluează telefonul și după alegi un abonament oferit de ei care îți place.
Mai simplu îl vinzi pe al tău, sau faci schimb cu un telefon. Iubitul meu a renunțat la 11 pentru un XS MAX și a mai dat el diferența de 250 de lei. Telefonul lui era in stare perfecta. Și fizic și bateria. Sunt opțiuni multe, depinde cum îți cade fie mai bine.