| behramicrys a întrebat:

Buna seara TPU! As avea o intrebare despre un telefon Benq-Siemens E61. Am un card de 1 Gb si nu mi-l citeste. de exemplu pun cardul cu adaptorul in telefon il pornesc si pe ecran imi apare ca am card in telefon dar cand intru la starea memoriei imi apare Cardul Not Existed. daca pun cablu de date la telefon si il conectez la calculator imi citeste cardul si pot transmite datepe el. telefonul nu mi-l citeste deloc doar pe ecran imi apare imaginea de la card cum ca este introdus. Are cineva idee ce problema sa fie? Si cum pot sa o rezolv?

2 răspunsuri:
| lucian_2018 a răspuns:

Incearca sa bagi alt card sa vezi daca merge altu. Dacu inseamna ca are ceva telefonul.

| aleeeeeex a răspuns:

Salut. Am avut si eu aceiasi problema doar ca cu alt telefon. Eu am dat inapoi cardul adica de unde l-am luat eMAG si am luat altul si a mers. Bafta