| RaulGeorge798 a întrebat:

aceasta este o intrebare pentru cei care cunosc sau detin un ALLVIEW P6 LIFE.Cand vreau sa fac focusez cateodata imi apare patratul ala verde iar cateodata este unul rosu,din ce cauza se tot schimba? Adica ce legatura au culorile diferite, ala rosu e pentru intuneric sau de ce....Dau funda va multumesc frumos celor care imi dau raspunS.

Răspuns Câştigător
| LTAA a răspuns:

Camera telefonului tau detina functia de Auto-Focus, care stabilizeaza imaginea si o protejeaza de tremuraturi.
Atunci cand afiseaza un patrat verde, focalizarea s-a terminat in mod corect, pentru o poza clara.
Iar cand vezi un patrat rosu, fie telefonul este miscat mult si nu isi poate face treaba, ori un obiect se afla mult prea aproape, pentru a fi focusat in mod corect.

1 răspuns:
| RaulGeorge798 explică:

Multumesc frumos, nu stiam de ce dracu apare patratu ala rosu uneori... laughing