| idkwhocares a întrebat:

Am activată extraopțiunea N5 cu net nelimitat 4G dar în bara de sus a telefonului am tot timpul 3G. Telefonul ştiu sigur că suportă 4G dar nu apare acolo. Cum se activează?
P.S: Am Android.

3 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Intri la setări->cartele SIM & rețele mobile. Acolo poți selecta conectivitatea dorită pentru fiecare cartelă (2G, 3G, 4G).

| NeaNicu78 a răspuns:

Sfatul meu e simplu, lasă telefonul să-și aleagă singur rețeaua (automat), eu aveam 4g și un prieten avea 3g și nu putea să mă sune (nu știu de ce ) am citit pe anumite forumuri și am găsit sa pun rețeaua pe 3g și apoi putem primi telefon de la el, nu înțeleg nici acum de ce dar sfatul meu e să-l lași pe automat și își alege el singur rețeaua, sa ai o zi frumoasa.

| 123123NONAME123123 a răspuns:

E ceva de genul :
setari >> la retea sub wifi 'mai multe'(sua ceva de genul del a telefon la telefon) >> retele mobile >> tip de retea preferat (din nou ceva de genul ) >> si acolo ai optiuni 2g, 3g, 4g si poate inca cateva din nou dfel a un tele la altul si alegi 4g.