| geoluk a întrebat:

Buna TPU.
am cmparat o tableta de la o pers care a fost in Italia tableta se numeste Haier pad 712. cpu dual core 1, 5 ceva de gen cortex A9
1 gb ram. memorie interna 8 gb da ami specifica ca mai am 12 gb liberi,
fara sa am card introdus
problema: ie buna de ceva
2 mise cam deschidea greu dar am dat reset de fabrica si acu merge bine
3 si problm inportata O tin la incarcat 5-8 hore se incarca greu dureaza mlt finalizarea ...dece ..va mlt

3 răspunsuri:
| MediaMaxRO a răspuns:

Daca bateria are autonomie mare, este normal sa se incarce mai greu.
Totusi, este posibil sa folosesti un incarcator care nu este original (nu este al tabletei), sa aiba un amperaj mai mic si de aceea sa dureze mult incarcarea.

| geoluk explică (pentru MediaMaxRO):

Corect se poate.....va mltmsc...

| MediaMaxRO a răspuns (pentru geoluk):

Cu placere!