| Light_Denys_1986 a întrebat:

am dat resetare date din fabrica la gl optimus one pentru a face update la android 4.1 ( dar nu a mers ), si vreau acum sa imi reinstalez IGO( gps), si nu stiu cum, ca am datele in cardul de memorie, dau funda pentru cine ma ajuta!

4 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

"Revenire la setări de fabrică"/factory reset înseamnă că îţi aduce telefonul în starea în care a "ieşit" din fabrică - deci, fără aplicaţii/agendă/jocuri/parole, etc.

Setarea respectivă NU are nimic în comun cu update la Android!

Acest model vine din fabrică cu Android OS v2.2 (Froyo), upgradabil la v2.3 (Gingerbread) - vezi specificaţiile tehnice la linkul :
http://www.gsmarena.com/lg_optimus_one_p500-3516.php

Deci, NU poţi face update la Android 4.1 ( cum vrei tu ) NICI dacă îi faci root, deoarece NU va "duce" această versiune de Android - telefonul fiind foarte SLAB ( memorie internă de 170 MB şi procesor de 600 MHz )!

În privinţa tuturor chestiilor pe care le-ai avut în telefon, înainte de a face factory reset, ele TREBUIE reinstalate ( pe rând, şi rescrisă agenda )...

Toate cele bune.

| iubescbulldogii a răspuns:

Salut. Daca ai resetat telefonul nu mai poti sa ai aplicatiile pe care le aveai inainte.

| piciu25 a răspuns:

Si eu am un LG p500. ca sa instalez igo pe telefon, a trebuit sa fac un folder in memoria cardului unde am pus kitul de instalare+maps+licentele.

| Light_Denys_1986 explică:

1. sa stii ca stiu ca am versiunea 2.3 Gingerbread, dar am vrut sa fac prin CM 10 ...cauta si pe youtube.
2.acest telefon il folosesc doar asa, ca actualul telefon este LG Optimus 4x HD.
3. sa inteleg chiar daca am datele in telefon cu IGO, le am degeaba?