| Anamaria2862 a întrebat:

Am de putin timp un telefon Samsung s5380 wave y si cand incerc sa ma conectez la wi-fi imi da retea indisponibila, asa ca presupun ca trebuie sa l configurez cumva.dar nu stiu cum, ma poate ajuta cineva?

11 răspunsuri:
| YONTU a răspuns:

Salut! happy
Trebuie sa fii intr-o zona de semnal foarte buna! Te sfatuiesc sa stai in zona primariei! Si prietenul meu are aceeasi problema ca si tine si stand intr-o zona cu primaria, in sfarsit, s-a conenctat la wi-fi!

| xDr0gs a răspuns:

Buna.Nu trebuie configurat.Inseamna ca locul in care esti nu are wi-fi.

| Rizeaa a răspuns:

Ai facut root la telefon? ca sa iti mearga wifi?

| Anamaria2862 explică (pentru Rizeaa):

Nu.poti sa mi explici mai bine?

| Rizeaa a răspuns (pentru Anamaria2862):

Incearca aici http://www.cellunlocker.net/ sau cauta pe google cum poti root un Samsung

| Anamaria2862 explică (pentru Rizeaa):

Ok.sa vad ce fac.

| 77paul77 a răspuns (pentru Rizeaa):

Nu iti trebuie root la telefon ca sa iti mearga wifi-ul

| Anamaria2862 explică (pentru 77paul77):

Dar ce sa i fac?

| matei14 a răspuns (pentru Rizeaa):

Adica?

| Anamaria2862 explică:

Semnalul e foarte bun ca am wireless in casa si eu vreau sa ma conectez cu telefonul tot aici.

| 77paul77 a răspuns:

Si eu am wi-fi tot in casa de la romtelecom am intrat pe pagina de configurare a routerului am ales securitatea apoi am activat wi-fi am scris parola si merge, cand te conectezi prima data scrii parola, apoi telefonul memoreaza reteaua wi-fi si se conecteaza automat tot timpul cand activezi wi-fi