| AndreiAron656 a întrebat:

am fost informat de un om de la Telekom daca vreau sa ma portez la ei in rețea(eu sunt in Vodafone si sunt extrem de multumit), ok, deci el mi-a oferit sa ma portez in Telekom pentru o oferta de 49lei(nelimitat tot+300min in afara neimportante alea in afara) si un telefon Galaxy J5 2017, toate astea la un abonament pe 2ani, 50 lei pe luna.
Intrebarile mele sunt:
1. Se merita sa ma portez in Telekom? 90% din recenziile pe care le-am citit pe pagina lor sunt negative, oamenii nu sunt multumiti, din cate am auzit cica le vin facturile marite etc. Deci dupa parerea voastra Telekom e bun sau nu? (nu locuiesc in zonă de munte)
2. Se merita telefonul? Un J5 2017, cam ce specificatii are si cat de bun e? (costul abonamentului pe 2 ani e cam acelasi cu pretul telefonului din magazin, ma ieftin cu 50lei de fapt)
Am vrut sa intreb aici ca sa nu imi iau teapa ca majoritatea clientilor dupa ce semneaza constracte de genul, va rog sa ma ajutati mult, sunt chiar nelamurit cu reteaua asta si telefonul, va multumesc mult!

5 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Cel mai bine ramîi la Vodafone, deoarece cei de la telekom nu sunt buni, si mie mi-au facut o oferta sa ma mut la ei in retea si i am refuzat pe loc nu se merită.

| gelu1970 a răspuns:

Telefonul e o castana.
cum functioneaza reteaua Telekom nu stiu.
cugeta bine.
de multe ori schimburile au un gust amar.
eu daca schimb compania de telefonie si net nu o faca pentru un telefon ci pentru calitatea serviciilor.
si in cazul tau vezi ce telefon ti-a oferit. de plans.

Răspuns utilizator avertizat
| VSC10 a răspuns:

1) Reteaua Telekom are mari probleme cu viteza la internet si acoperirea de retea. Chiar luna aceasta le-a cazut semnalul in toata tara(net+voce). Daca o sa mergi intr-o zona de munte sau tara e posibil sa nu ai semnal, iar la stadiul de dezvoltare al retelei sunt cu mult in urma fata de Orange si Vodafone.
2) J5 2017 este un telefon bun pe care il iei la liber in jur de 1000 de lei. Daca iti strangi vreo 2 luni banii nu merita sa te portezi numai pentru el. Telefonul se misca bine si este chiar super bun.
Tu algi, dar nu as da retelele Orange si Vodafone pentru nimic in lume. Prefer sa platesc un pic mai mult, dar sa stiu ca la ce am, am calitate si nu ma trezesc ca imi pica netul in centrul orasului.

| AndreiAron656 explică (pentru VSC10):

Gata baietii am mai intrebat in stanga si in dreapta, 10 din 10 persoane mi-au spus ca reteaua Telekom e de ***** si *****, partea buna e ca l-am gasit in Altex mai ieftin chiar cu 150 lei decat abonamentul pe 2 ani, o sa l iau in rate cu 40lei/luna din Altex, iti multumesc pentru sprijin, o zi buna in continuare VSC10