| Lupu_Octavian_1995 a întrebat:

Am iphone 6 si vroiam sa descarc o chestie si scria ceva de root parcă dar nu sunt sigur.Cum imi pot da seama daca mi-am rootat telefonul? Oricum sper ca nu lam rootat.Cum imi pot da seama daca la rootat?

Răspuns Câştigător
| UNEXPERTINCEPATOR a răspuns:

Nu l-ai rootat laughing este imposibil in cazul unui dispozitiv IOS (iPhone) întrucât procedura de root se face doar la un dispozitiv pe baza de android in cazul unui dispozitiv pe IOS procedura se numește jaillbreak (cydia) Acum ca am lămurit asta nu aveai cum săi faci jaillbreak pentru ca aceasta procedura se face doar de pe un PC si ai nevoie de un anumit soft instalat in PC entru a-l face. Deci stai liniștit happy

1 răspuns:
| Lupu_Octavian_1995 explică:

Mai exact am descarcat Cydia