| CORGE20 a întrebat:

As vrea sa achizitionez un telefon si oscilez intre HTC 10 si Huawei P10 lite, asa ca am nevoie de parerile si sfaturile voastre. Care e mai bun?
M-ar interesa sa aflu si niste avantaje si dezavantaje ale lor din partea celor care le folosesc!
Declar raspuns castigator raspunsul cel mai detaliat!
Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| emipenet a răspuns:

Buna! Avand in vedere ca Huawei p10 lite nu a aprut inca, HTC 10 e de preferat, sau daca vrei asteapta dupa Huawei
dar uite parerea mea!
Huawei P10 lite e mult mai frumos
HTC 10 are Performantele la jocuri mai buna
Huawei p10 lite are Android 7.0 mai bun decat 6.0 (HTC 10)
HTC 10 are ecranul mai bun
apropos de Android, HTC 10 va avea 7.0,
IN HTC 10 incape mult mai multi gb ( 2000 gb vs 256)
Camera din spate la HTC e net superioara, si daca au aceeasi mp
Huawei are camera mai bun in fata, HTC in spate
HTC are wifi direct, Huawei nu are
si ultima chestie, Huawei p10 lite va fi mai ieftin decat HTC 10
Apropo daca nu te superi
de cati bani dispui? ca te voi ajuta eu sa gasesti in telefon mai bun (nu chinezarii sa stii )
Funda?winking

4 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Mai pui un ban si iti iei LG G6, s-a ieftinit puternic si isi merita banii cu virf si indesat. Dintre cele doua mentionate de tine, ar merita sa mergi pe HTC pentru partea audio. In rest... te gindesti ce vrei de la un telefon, te uiti la review-uri, decizi.
P.S. In ~1000 RON ai niste telefoane destul de misto, gen ZTE Blade A610 Plus, Huawei Honor 8 Lite, sau Meizu MX6.

| Viitorulapropiat a răspuns:

Bună... eu sunt de părere parere ca P10 este cu mult mai bun. Design-ul il are destul de frumos, in comparatie cu HTC ul. (Parerea mea). Dupa specificații, mi se pare mai bun decat HTC. Acum depinde ce-ti place si tie, oricum, iti recomand Samsung j7 2016, care este cam la acelasi pret si calitatea este mult mai mare

| xGamerZ212 a răspuns:

Huawey p10 lite din toate punctele de vedere, mai ales ca HTC nu e cine stie ce dar daca ar fi sa aleg intre s6 edge si p10 lite a si alege p10

| CartofulZambaret a răspuns:

Salut! Eu am Huawei P10 lite si sunt foarte multumita de el, se misca repede, are suficienta memorie si face poze foarte clare. Il recomand cu toata increderea!

Uite aici poti sa vezi toate caracterisiticile fiecaruia, prin comparatie:

http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=8598&idPhone2=7884