| ionelaeli99 a întrebat:

Buna TPU am o mare problema am un telefon storm x450 si in axeasta seara am intrat in setari si am dat activare unei ""chestii" nu o pot numi altfel si nu am citit pana la sfarsit ce se poate intampla daca o actuvez. Si in mare era vorba de a ajuta ceva persoanele care nu vad au nu aud pentru a putea folosi mai ysor telefonul. Ideea e ca am dat activare iar acum de fiecare data cand apas pe ceva se aude un sunet si trebuie sa apas de doua ori si nu pot da jos sau sus, si nici stanga dreapta ce sa ma fac? Dau fundita va rog ajutati-ma!

Răspuns Câştigător
| LovelyOne1 a răspuns:

TalkBack este "chestia" pe care ai activat-o. Aceasta functie este pentru utilizatorii nevazatori sau cu deficiente de vedere care descrie verbal elementele care le atingi, le selectezi sau le activezi. Dezactiveaza de la setari->accesibilitate optiunea TalkBack.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Atunci cand vrei sa accesezi in meniu, tine apasat mai mult pana iti intra Du-te la setari, accesibilitate, in

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Scuza-ma. Accesibilitate si cauta talkback. dezactiveaza-l

| ionelaeli99 explică:

Scuzati greselile.
Aceasta
Activez
Usor