| GazLacrimogen a întrebat:

Buna TPU... Am o mare problema. Astazi cand eram afara, i-am dat unei persoane sa imi tina telefonul. (IPhone 7) iar dupa cand alergam amândoi i-a picat telefonul meu din buzunar si mi s-a spart ecranul cam rau... Ce ar trebui sa fac? Nu prea vreau sa pun acea persoana sa imi plateasca reparația la telefon, as fi nesimtita, pana la urma eu i-am dat sa imi tina. Mama mea nu stie si cred ca ar face urat. Cam cat costa sa imi duc telefonul la reparat? Si repet intrebarea, ce ar trebui sa fac acum?

5 răspunsuri:
| cfrtobias a răspuns:

Alta data cumpara husa si folie de nu avea cumva in rest poate zici la parintii tai ca daca lipseste cateva zile Iphone 7 tau si te suna poate isi dau seama doar de folosesti alt telefon sau cumva doar asa ai putea ascunde

| Kevinn2000 a răspuns:

Daca ai folie de sticla, e bine. O poti da jos si cumperi alta...
Daca nu ai folie de sticla, e destul de scump din cate stiu.
Folia costa cam 10 lei aproximativ, deci data viitoare cumpara-ti o folie de sticla in caz ca nu ai avut pana acum.
Ce sa faci? Eu as zice sa le spui parintilor tai ca a fost un accident... Sau daca nu vrei sa plateasca cel care l-a scapat, ai putea sa le spui ca l-ai scapat tu din greseala. Tu stii...

| Vl4dootz a răspuns:

Reparatia costa destul de mult intre 350 lei – 600 lei. Sfatul meu e sa le zici patintilor si ca a fost un acident.
Multa Bafta!

| GigiCelMaiPeste a răspuns:

E iPhone, o sa fie scump(cred ca minim 1000-1500).La reparat nu cred ca merita, e prea scump, tocmai ca sa te faca Apple sa iei altul sa mai vanda si ei.
Altceva nu ai ce face.

| alexiOS a răspuns (pentru GigiCelMaiPeste):

Nu esti bun in domeniul acesta.
Este imposibil sa coste 1000-1500 schimbarea display-ului.
Nu mai induce oamenii in eroare.