| RaisaDehelanuemma124 a întrebat:

Am o mică problemă la telefonul meu A5 2017, câteodată când stau pe el puțintel mai mult (10 min),se cam încâlzește puțin cam tare(Din punctul meu de vedere), ajungând la temperatura de 42, 4 ° C (cel mai mult), oare poate fi o problema existanțială? Se poate întâmpla ceva cu el? Pentru cel mai bun raspuns dau fundă!(Telefonul îl am de 1 An, 3 luni)

Răspuns Câştigător
| sierra1 a răspuns:

"oare poate fii o problema existanțială?" - nici char așa, va supraviețui!

Căldură ambientală mare plus date mobile plus navigare = încălzire device. Nu e critic

2 răspunsuri:
| Bogdan70001 a răspuns:

Este putin cam mult...eu am un Xiaomi Redmi 4X si ajunge si el la 39° C - 40°C, dar daca ma joc putin mai mult.Pe forum-ul telefonului meu (MIUI Forum) mi s-a spus ca la 40 grade trebuie sa-l las putin, iar la 45 trebuie inchis neaparat

| SkenWell a răspuns:

Telefonul meu Asus Zenfone 3 ZE520KL ajunge la 40-41 iar asta e din cauza procesorului pentru ca incalzeste bateria iar in timp ce cresc gradele si bateria se duce mai repede dar pentru tasking-ul pe care il faci tu de vreo 10 min mi se pare cam mult.La mine asta se intampla daca il bag in jocuri care cer putere de procesare.