| IdD67 a întrebat:

Bună TPU, am o problema: am aplicația Raiffeisen și portofel unde pot sa plătesc cu telefonul dar de 2 zile îmi scrie ca trebuie sa activez NFC-ul ca să meargă tot încerc sa îl activez dar nu merge m-am dus la bancă sa vad care e problema dar îmi spun ca problema este din setările telefonului dar știu ca nu am umblat niciodată, cine a mai pățit să-mi spună cum este treaba cu problema asta va rog

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Mergi la o caserie al bancii, sa te ajute!

| IdD67 explică (pentru Bula):

Am zis ca am mers și mi-au zis ca nu e din cauza bănci și din cauza setărilor telefonului și nu știu ce sa fac

| Bula a răspuns (pentru IdD67):

Pai, asta am zis, sa te ajute la setarile aplicatiei, fiidca este ai lor!

| Simpatic a răspuns:

Nu ne-ai spus ce telefon este? este un iphone sau un telefon cu android?

pentru android: https://www.youtube.com/watch?v=botW7OYm04w

(nu are importanta ca tipul care vorbeste pe video are o usoara forma de handicap, este important ce spune nu cum o face!)

pentru iphone: https://www.youtube.com/watch?v=s4rMyE66QeI

| IdD67 explică (pentru Simpatic):

Mersi,da am Samsung dar nu merge deloc, când apăs ma tot dezactivează automat