| joghu22 a întrebat:

Am o problema. Azi a plouat si acum cand am ajuns acasă si am vrut să imi bag telefonul la încărcat, imi zice "a fost detectată umiditate în portul incarcator/USB. Inainte de a încerca telefonul, asigurati-va ca este uscat. Uscarea completă a portului poate necesita un anumit timp!"
Ce sa fac? Imi trebuie telefonul maine la scoala. Daca bag de feonul ce se intampla?

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Poti ajuta uscarea cu uscatorul de par, dar FARA INCALZIRE, suflat de la distanta de 20-30cm de telefon, cu mufa de incarcare tinuta JOS!
Dupa un jumat de ora - o ora va fi uficient de uscat, sa-l poti pune la incarcat.

| mihai69 a răspuns:

Pune-l vreo două-trei ore pe calorifer, dar nu direct - pune-l pe un caiet sau o reclamă din astea de supermarket.

| Ana7807820 a răspuns:

Fionul? :'))))
Doar asteapta sa se usuce acolo tinand telefonul cu portul pentru incarcator in jos
Nu fa prostii precum uscarea fortata pentru ca tiai strica telefonul de tot.
Si ia-ti incarcator la tine cand mergi la scoala sau cere de la colegi!