| silvian12 a întrebat:

Buna ziua, am o mare nelămurire in legătură cu o factură de la telekom.Am trecut prin Serbia câteva ore și am lăsat roamingul pornit. Dupa un timp am primit un mesaj prin care am fost informat că am atins limita de 50 de euro iar serviciul îmi va fi suspendat, cu toate astea am fost taxat până la 374 euro.Intrebarea ii dacă voi plati doar cei 50 de euro sau voi fi obligat să plătesc toti 374? Mulțumesc

11 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu spui daca ai si vorbit in roaming in acele ore.

| silvian12 explică (pentru darrio2007):

Nu,nu am vorbit. datele au stat aproximativ 30 minute active

| mihai69 a răspuns (pentru darrio2007):

Nu trebuie să vorbească, e destul să țină Waze-ul pornit. Datele în roaming costă enorm în afara SEE.
===
On topic: plătești, că n-ai ce face.

| darrio2007 a răspuns (pentru silvian12):

Foarte curios.

| sierra1 a răspuns:

Ai consumat servicii de 374 euro, evident că le plătești, doar te-au informat (că la un moment dat ai 50 eu de plată)

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Plătești tot.

| mi25 a răspuns:

"Cine nu deschide ochii, deschide punga." spune un proverb romanesc. Unii doar au trecut pe langa Serbia si au fost taxati, deoarece a prins releul din Serbia.
Da, consumul este de 374 pe care trebuie sa-l platesti. Trebuia sa-ti pui restrictie de consum.

| silvian12 explică (pentru mi25):

Am restricție de consum la 50 de euro, doar că serviciile nu s-au suspendat

| mi25 a răspuns (pentru silvian12):

Atunci poti face reclamatie. Nu te costa nimic daca o faci.

Răspuns utilizator avertizat
| RaduRobertRO a răspuns:

Cam asta e treaba cu Telekomul, au tot felul de regului aiuristice, ai sa platesti daca ai abonament, ca nu ai ce face.