| 954TERMINATOR a întrebat:

Am o problema cu un Allview P5 Quad. Nu imi merge display-ul. Adica il pornesc, imi arata sigla Allview, scoate sunetul de boot (aici ecranul devine negru), iar apoi mi se aprind butoanele capacitive. Incerc sa ghicesc codul, se aude ca il deblochez, cand sun se aude, glisez in dreapta, microfonul merge se aude tot. doar display-ul are o problema. Ce as putea face?

Răspuns Câştigător
| Nicu47 a răspuns:

Salut,un hard reset s-ar putea sa-l repare, telefonul se stinge si se aprinde simultan cu tasta de pornire+tasta de volum max si se cauta factori reset(Acest proces iti va sterge tot de pe telefon)
Daca nu te descurci cauta pe net Allview P5 Quad Hard reset.

| 954TERMINATOR explică (pentru Nicu47):

Multumesc mult. Am rezolvat oricum problema. I-am pus android 4.2 flashable din recovery mode si merge super.

1 răspuns: